Pramoginiams bei kitiems lankytojų srauto siekiantiems tinklapiams, geras ir lengvai įsimenamas domenas gali būti raktas į sėkmę. Įgyvendinti šį tikslą ir sugalvoti visiems žmonėms greitai įsimenamą, keliantį teigiamas emocijas ir traukianti sugrįžti dar kartą yra labai sudėtinga. Žinoma, greta gero domeno pavadinimo turėtų būti ir geras tinklapio turinys. Turint gerą ir labai populiarų domeną, tačiau tinklapyje neturint jokios lankytojus dominančios informacijos, toks tinklapis niekam nebus įdomus. Išimtys galėtų būti tais atvejais, kuomet tinklapis yra skirtas prekybai, o jo siūlomos prekės ir kainos yra labai patrauklios. Tokiu atveju lankytojų srautą būtų galima vilioti ne pačiu tinklapio pavadinimu, tačiau jame siūlomomis prekėmis ar paslaugomis. Tačiau kaip bebūtų, domeno pavadinimas yra vienas iš pagrindinių tinklapio sėkmės veiksnių, tad jį galvojant reikėtų labai smarkiai pasistengti.

Domeno pavadinimas priklauso nuo to, kas bus talpinama jūsų tinklapyje, Jei jūs planuojate kurti naujienų portalą, tinklapio pavadinimas turi atspindėti jo turinį, jis turėtų būti gerai įsimenamas, visuotinai suprantamas ir pritaikytas įvairaus amžiaus auditorijai. Geriausia vartoti savo gimtąją kalbą, nenaudotį užsienietiškų frazių ir stengtis jį padaryti kuo trumpesnį. Priklausomai kokios naujienas jame bus skelbiamos, galite naudoti vietovardžius (pvz. Pajūrio naujienos, miesto naujienos ir pan.) ar kitus teminius žodžius (tokius kaip auto, moto, medicinos naujienos ir pan.). Dažnai pasitaiko, jog naujienų tinklapio pavadinimas neturi jokios konkrečios reikšmės, tačiau jo lankytojų srautas būna didelis ir nuolat augantis.

Jei nusprendėte pradėti prekybinį tinklapį, iš vienos pusės pavadinimas gali nebūti lemiama jo sėkmės priežastis, Svarbiausia kuo jame bus prekiaujama, kokios bus sąlygos ir kainų lygis. Žiūrint iš kitos pusės, domeno pavadinimas gali būti svarbus tuo atveju, jei jūs planuojate prekiauti nišinėmis ar specializuotomis prekėmis. Tokiu atveju pavadinime turėtų atsispindėti jūsų skirtumas ir unikalumas lyginant su konkurentais ar kitais prekybininkais. Kuriant pavadinimą nereikėtų persistengti su jo ilgumu, sudurtinių žodžių vartojimu, o taip pat naudoti tik savo gimtojoje kalboje naudojamas raides. Tokiu atveju jūs galite prarasti klientus iš kitų pasaulio šalių, nes jus surasti bus paprasčiausiai per sudėtinga.