Ko gero ne vienas iš mūsų esame susidūrę su tokia situacija, kuomet kyla viena ar kita puslapio registracijos idėja, tačiau vos tik įvedus savo norimo domeno pavadinimą į paieškos laukelį tenka giliai nusivilti, nes toks pavadinimas jau būna registruotas. Patys geriausi domenai su populiariausiomis domenų galūnėmis būna jau senokai užimti, o atsilaisvina labai retai. Žinoma tai nėra bėda, kadangi kai kuriais atvejais pakanka pakeisti domeno galūnę, ir mes jau galime registruoti savo internetinio tinklapio pavadinimą. Tai padaryti yra kur kas sudėtingiau, kuomet dėl jūsų tinklapio lankytojų aiškumo jums reikalinga tam tikra galūnė, pavyzdžiui savo šalies galūnė. Tokiu atveju vienintelė išeitis gali būti išpirkti domeną iš jo esamų savininkų arba leistis į domenų medžioklę. Pasaulyje domenų medžioklė yra labai populiari. Dažnai tuo užsiima asmenys, siekiantys komercinių tikslų, tai yra praturtėti iš domenų perpardavimų. Ieškoti populiarių ir dar neužimtų domenų labai paprasta.

Paprasčiausias būdas tai padaryti yra tiesiog naudojant savo sugalvotu raktažodžius, mėginti atrasti dar neužimtą, ir jūsų nuomone populiarų interneto adresą. Kartais būna taip, jog jo tikrieji šeimininkai tiesiog pamiršta susimokėti už domeno išlaikymą, ko pasekoje jie keliauja į karantiną, ir nesulaukus apmokėjimo būna atlaisvinami. Pasinaudoję tokia proga galite rasti iš ties gerą domeną ir jį įsigyti už palyginus minimalią kainą. Pirkti jau kažkieno sugalvotą domeną gali būti naudinga ne tik piniginiu požiūriu. Domenas, kuris prieš jus buvo naudotas ilgą laiką gali turėti savo lankytojų srautą, optimizuotas SEO paieškas ir pan. privalumus. Nusipirkus naudotą domeną, jums gali nebetekti rūpintis jo matomumu bei lankomumu. Kokybiškas jau naudotas domenas gali jums sutaupyti ilgus metus sunkaus ir varginančio darbo.

Jei jums patiems galvoje nekyla gerš domenų pavadinimų, šiam tikslui galite pasitelkti ir programinę įrangą ar interneto tinklapius, kurie yra skirti domenų medžioklei. Tokiu būdu jūs galėsite rinktis domenus iš pateiktų sąrašų ir galbūt rasti tą vienintelį, kuris atvers jums duris į sėkmingą ir gausiai lankomą interneto svetainę.