Šiandien, kuriantis vis daugiau įmonių, neišvengiamai mažėja ir originalių bei gerų domenų skaičius. Todėl jei planuojate ateityje kurti verslą, pradėkite apie domeno pavadinimą galvoti jau šiandien.

Sugalvoti gerą domeno pavadinimą kartais gali atrodyti labai sunku, nes dažniausiai visi geriejei domenai jau užimti, tačiau kartais idėjos kyla ir netikėčiausiose situacijose, pavyzdžiui grybaujant ar žaidžiant su vaikais. Pasižymėkite geriausias kilusias idėjas, o dar geriau jas užrezervuokite. Įsigykite net keletą domenų, jei yra galimybė. Vėliau, jei paaiškės, kad jų Jums neprisireiks, tiesiog parduosite, bet būsite apsaugotas, kad Jūsų ateities internetinis puslapis bus apsaugotas nuo konkurentų. Taip pat, jei yra galimybė įsigykite domeno pavadinimą net su keliomis galūnėmis. Tarkime, nuspręsite verslą pradėti Lietuvoje, Jums bus reikalingas .lt domenas. Tačiau įsigyjant keletą kitų galūnių Jūs vienu šūviu nušausite du zuikius. Visų pirma investuosite į ateitį, juk niekas negali būti užtikrintas dėl ateities. Galbūt Jūsų verslas ar prekinis ženklas taps pasaulio lygio prekės ženklu, tokiu atveju Jums būtinai reikės tarptautinę galūnę turinčio domeno. Kitas dalykas, konkurencija. Įsigiję domeną su keliomis galūnėmis Jūs užkirsite kelią tokius pačius puslapius turėti konkurentams.

Taigi, gero domeno privalumai:

1. Tai veikia kaip Jūsų įmonės ar veiklos reklama. Žinoma galima rinktis ir tokį pavadinimą, kuris nieko nepasakys apie Jūsų svetainės turinį, ar apie veiklą kuria užsiimsite. Tačiau tokį pavadinimą bus itin sunku išpopuliarinti. Todėl svarbu, kad pagal domeno pavadinimą būtų galima numanyti kokia svetainės paskirtis .

2. Vėliau tokį domeną galima paversti ir kaip prekiniu ženklu. Populiariausių svetainių domenuose dažniausiai būna prekinis ženklas, įmonės pavadinimas ar veiklos srities pavadinimas. Veiklos sritis iškart supažindina lankytoją su svetainės turiniu todėl svetainė lengviau randama naudojant paieškos sistemas. Todėl pagrindinei įmonės svetainei rekomenduojama rinktis domeną su prekiniu ženklu, o ne su bendriniu žodžiu. Naudojant prekinį ženklą domene, svetainė bus geriau įsimenama.

Taigi, pagrindiniai gero domeno aspektai, skambesys, neperdidelis simbolių kiekis ir žinoma, pavadinimas nenutolęs nuo pagrindinės įmonės veiklos.