Ar kada pagalvjote, kokią svarbią funkciją įmonei atlieka gerai parinktas domenas? Tai – vienas svarbiausių žingsnių kelyje į sėkmę. Iš tiesų, domenas yra ne mažiau svarbus negu pats prekės ženklas ar įmonės pavadinimas. Idealiausia, kai šie trys elementai sutampa, tačiau tą suderinti ne visada yra įmanoma. Šiame straipsnyje papasakosime, kaip pasirinkti gerą domeną Jūsų verslui.

Pirmiausiai, renkantis domeną nereikėtų persistengti. Pavadinimas turi būti aiškus, skambus ir, patartina, kuo trumpesnis. Specialistų teigimu, gerą domeną turi sudaryti iki 15 simbolių, bet iš tiesų rekomenduotina, jog jų būtų iki 10. Tokiu atveju, Jūsų klientai galės lengvai atsiminti domeno pavadinimą, aiškiai jį ištarti ar lengvai suvesti telefono klaviatūra. Žinoma, populiarėjant domenų perkamumui, laisvų pavadinimų kiekis itin sparčiai mažėja. Dažna įmonė susiduria su ta pačia problema, kuomet patinkantis domenas jau būna užimtas. Tuomet tenka ieškoti įvairių sprendimo būdų: keisti raides, skaičius, juos pridėti ar naudoti sinonimus. Tačiau specialistai vis dėlto nepataria domeno pavadinime rašyti skaičių ar dėti įvairių ženklų, kadangi tokie domenai lengviau pasimiršta ir juos sunkiau surasti. Taip pat, jei yra galimybė, nenaudokite lietuviškų raidžių. Net jei orientuojatės tik į lietuvišką rinką, stenkitės neregistruoti domenų su lietuvybėmis. Turėkite mintyje, jog toks domenų registravimas kol kas yra pakankamai naujas, todėl dažnam klientui reikėtų aiškinti, kad Jūsų svetainės adresas yra su lietuviškomis raidėmis. Taigi, jei nesiseka patiems sugalvoti domeno pavadinimo, visuomet galite pagalbos kreiptis į tam tikras įmones, kurios domeną sugalvos už Jus: jos ne tik suras visus įmanomus laisvus variantus, bet ir pateiks potencialių domenų sąrašą, o Jums teliks tik išsirinkti.

Kai jau esate išsirinkę savo domeno pavadinimą, kyla klausimas kokiu gi adresu jį registruoti: .lt, .eu ar .com. Suprantama, įsigyti visų trijų galūnių domenus nėra tikslinga, tačiau ką daryti, kuomet laisvas tik .com domenas, o Jūs ketinate verslą vystyti tik Lietuvoje? Tokiu atveju geriausia išeitis būtų pasirinkti kitą domeną, kad Jūsų klientams būtų paprasčiau atsiminti ir nesupainioti Jūsų įmonės su kitos įmonės pavadinimu.

Taigi, dar kartą pabrėžiame: gero domeno parinkimas išties gali padėti Jūsų versui tapti labiau žinomu ir pritraukti daugiau lankytojų.