Teisingas ir tikslus domeno sukūrimas yra labai svarbus norint plėtoti savo tinklapį, o tuo pačiu ir versla ar kitą veiklą, su kuria ir bus susijęs svetainės turinys. Jei galvojant savo svetainės pavadinimą pritrūksta idėjų, visuomet galite pasikonsultuoti su pažystamais, paieškoti internete ar netgi į pagalbą pasitelkti tarptautinių žodžių žodyną. Toliau pateiksime jums keletą patarimų, kaip susikurti gerą domeną ir palengvinti visą kūrimo procesą.

Jei jūsų kuriama svetainė neturi būti susijusi su jos turiniu ir jūs tiesiog norite skambaus ir gero pavadinimo, pamėginkite versti įvairius žodžius į Ispanų, Graikų ar Lotynų kalbas. Dažnu atveju nustebsite, kaip paprastas žodis išverstas į vieną iš minėtų kalbų gali tapti didingu ir įsimintinu pavadinimu. Tokiu pagrindu yra sukurtas ne vienas skambus įmonės pavadinimas.

Galite naudotis svetainių, kurios generuoja domenus paslaugomis. Jums tereikia įvesti porą ar daugiau raktinių žodžių ir jums bus pasiūlytą dešimtys kombinacijų iš kurių galėsite išsirinkti jums labiausiai tinkančią. Tokios palsaugos nieko nekainuoja, todėl tikrai verta pamėginti.

Kurdami domeną pagalvokite apie savo svetainės lankytojus, ar jiems bus patogu rašyti tokį pavadinimą. Venkite naudoti sudurtinių žodžių, skaitmenų rašymo, taip pat žargonų bei ilgų pavadinimų. Kuo ilgesnis domeno pavadinimas, tuo didesnė tikimybė, kad svetainės lankytojai suklys jį rašydami ir negalės pasiekti jūsų svetainės.

Kurdami vietinį verslą ar tiesiog interneto svetainę kuri yra skirta jūsų gyvenamosios vietos, miesto ar regiono gyventojams, nebijokite domene panaudoti ir miesto pavadinimo. Sudarius tokį pavadinimą jūs būsite lengviau surandamas savo aplinkoje.

Kurdami domeną, būtinai apgalvokite ir savo tinklapio ateities viziją. Galbūt šiandieninė jūsų veikla bus visiškai jums neaktuali po kelių metų, todėl kurdami pavadinimą stenkitės kad jis būtų universalus ir būtų lengvai pritaikomas keliose srityse.

Svarbiausias patarimas būtų toks, jog kad ir kokį domeno pavadinimą jūs sugalvosite, ilgai nelaukite ir nedelsiant jį registruokite. Taip apsaugosite savo pastangas ir neteks nusivilti. Ši rinka yra labai greita, todėl svarbu žinoti, jog kažkas kitas jūsų sugalvotą pavadinimą gali užregistruoti keliomis sekundėmis ankščiau.